Maszty, flagi, windery – jak dbać o flagę

Sezon na maszty flagowe (windery) trwa w najlepsze ale nasze flagi można stosować w każdych warunkach i na każdym podłożu. Piasek, asfalt, trawa a może śnieg – podłoże nie ma znaczenia. Nasze flagi wraz z odpowiednią podstawą nadają się na każde podłoże. Lato, jesień, zima czy wiosna – windery z Drukolandu możesz zastosować w każdych warunkach, jest tylko jeden warunek:

O flagę trzeba dbać !!!

Flagi stosowane na zewnątrz wystawione są na działanie różnych warunków atmosferycznych:

– deszcz

– śnieg

– skrajna temperatura

– wiatr

Nawet najlepszej jakości materiał nie zachowa ładnego wyglądu bez odpowiedniej kosmetyki. Poniżej przedstawiamy kilka przydatnych rad, które na pewno przedłużą żywotność Twojej flagi.

  1. Zastanów się gdzie umieścić flagę. Zbyt duże nasłonecznienie zmniejszy żywotność kolorów a umiejscowienie flagi na podłożu w pobliżu ruchliwej ulicy na pewno spowoduje, że flagę będzie trzeba częściej prać
  2. Realna żywotność flag to ok. 7 miesięcy – kiedy nie ma potrzeby ekspozycji flagi po prostu ją ściągnij wypierz i schowaj
  3. Mokra flaga = ciężka flaga. Mokry materiał zwiększa swoją wagę i w połączeniu z silnym wiatrem może połamać maszt.
  4. Flagi można prać w zwykłych pralkach w niskiej temperaturze.

 

Jak czyścić flagę:

USUWANIE PLAM PRANIE W PRALCE

  • Grafikę należy prać w zimnej wodzie na programie dla delikatnych materiałów. Wirowanie tylko na niskich obrotach. W przypadku rozciągliwej grafiki (materiał Display Strech) nie należy ustawiać wirowania. Najlepiej pozostawić grafikę do wyschnięcia. • Zaleca się założenie wilgotnej (nie mokrej) tkaniny na system i pozostawienie jej do całkowitego wyschnięcia. Przed założeniem wilgotnej grafiki, zawsze należy upewnić się czy system jest czysty. • Rozciągliwa tkanina może rozciągnąć się w kierunku, w którym idzie stretch i delikatnie skurczyć się w przeciwnym kierunku. Uwaga: Nie zaleca się prania rozciągliwych materiałów w pralce.

 

AWARYJNE ODPLAMIANIE USUWANIE PLAM ZA POMOCĄ WODY

  • Aby usunąć plamę z tkaniny za pomocą wody, trzeba zdjąć tkaninę z systemu. Pod grafikę należy podłożyć suchą, czystą szmatkę, która będzie pochłaniała nadmiar wody. Następnie wilgotną szmatką należy namoczyć plamę (zalecane jest zastosowanie wody destylowanej). • Na koniec należy osuszyć czyszczoną powierzchnię przykładając suchą szmatkę. Czynność powinna być wykonywana do niemalże całkowitego wysuszenia tkaniny. • Należy zwrócić uwagę czy płyn nie wchodzi w reakcję z drukiem. W tym celu należy zmoczyć delikatnie tkaninę płynem i chwilę poczekać. • Aby usunąć plamę z tkaniny za pomocą wody z płynem, trzeba zdjąć tkaninę z systemu. Pod grafikę należy podłożyć suchą, czystą szmatkę, która będzie pochłaniała nadmiar wody. Następnie wilgotną szmatką należy namoczyć plamę (zalecane jest zastosowanie wody destylowanej). • Na koniec należy osuszyć czyszczoną powierzchnię przykładając suchą szmatkę. Czynność powinna być wykonywana do niemalże całkowitego wysuszenia tkaniny.

 

USUWANIE PLAM ZA POMOCĄ WODY Z PŁYNEM PRANIE PAROWE

  • W celu uzyskania lepszego efektu grafika powinna być założona na system w czasie prasowania. W urządzeniu powinna być woda mineralna lub destylowana. Należy unikać twardej wody. • Urządzenie należy trzymać blisko tkaniny, uważając, żeby jej nie dotknąć. • Należy sprawdzić czy z urządzenia nie kapie woda, ponieważ może ona pozostawić ślady. • Grafikę można też prać chemicznie w pralni, ale zalecane jest pranie na sucho.

Comments are closed.